CMS

dr inż. Jerzy Kamiński

Menedżer najwyższego szczebla w kluczowych gałęziach branży nieruchomości (hotele, biurowce, mieszkania). Pełnił funkcje zarządcze w największych podmiotach, m.in. Członka Zarządu notowanej na GPW spółki akcyjnej Polnord, Prezesa Zarządu Warta Nieruchomości sp. z o.o. i Warta Hotels Development sp. z o.o., Członka Rady Nadzorczej Korporacja Budowlana Dom SA. Doktor nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, licencjonowany makler papierów wartościowych, absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej.

Jako Dyrektor ds. Rozwoju (Development Manager) z mec. Dawidem Kulpa ściśle współpracowałem w ramach wspólnego przedsięwzięcia (joint-venture) „West Station” w Warszawie. W trakcie wspólnej pracy z sukcesem przeprowadziliśmy m.in. precedensowy podział spółek dedykowanych do realizacji danego etapu projektu (SPV), aport gruntów kolejowych do SPV, czy zakończenie budowy hali nowego dworca kolejowego. Ze względu na kontekst biznesowo – prawny, liczebność regulacji dotyczących działalności grupy PKP, czy liczne wyzwania związane z nadzorem właścicielskim po stronie PKP, obsługę prawną tego projektu oceniam jako wyjątkowo wymagającą.
Mecenas Dawid Kulpa to w mojej ocenie zdecydowanie najlepszy prawnik z jakim współpracowałem w ciągu ostatnich lat, gwarantujący powodzenie nawet najtrudniejszego projektu deweloperskiego. Nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem otrzymanie przez niego prestiżowego wyróżnienia „Wschodzącej Gwiazdy Prawa”.
Dawid dał się poznać jako błyskotliwy negocjator, zorientowany na bezpieczną i sprawną finalizację transakcji, probiznesowy, skupiający się na rozwiązaniach, rozumiejący potrzeby wymagającego partnera - grupy PKP, często proponujący rozwiązania „win-win”. Co szczególnie istotne, potrafił zachować spokój i całkowite zorientowanie na osiągnięciu zamierzonych celów nawet w negocjacjach z najbardziej swarliwymi i nielotnymi doradcami drugiej strony.
Prywatnie to ciekawy i elokwentny rozmówca, pasjonat literatury wspomnieniowej i sportu.
Osobom szukającym doskonale przygotowanego merytorycznie radcy prawnego, który w trakcie prowadzonych negocjacji czuje się jak ryba w wodzie, myślącego nieszablonowo mogę z czystym sumieniem polecić jego usługi.