CMS

Stanislav Frnka

W latach 2011-2018 CEO (Prezes Zarządu) HB Reavis Poland sp. z o.o., polskiego oddziału jednego z największych deweloperów nieruchomości komercyjnych w Europie. Podczas jego kadencji, HB Reavis trafiło do grona największych deweloperów komercyjnych na warszawskim rynku nieruchomości, zatrudniając przeszło 150 specjalistów. Osobowość branży budowlanej 2017 wg magazynu Builder, uhonorowany nagrodą w kategorii „Best of the Best Leadership” w konkursie Hall of Fame (HOF) Awards 2017 organizowanym przez CIJ Europe, wiodący europejski magazyn o rynku nieruchomości, nominowany jako Osobowość Roku w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards 2019. Następnie Senior Partner w Griffin Real Estate, a obecnie Managing Partner funduszu inwestycyjnego private equity Cornerstone Partners.

Do wszystkich zainteresowanych osób i instytucji

Jako CEO HB Reavis Poland współpracowałem bezpośrednio z Dawidem przez ponad 5 lat. Dawid jako Senior Legal Counsel był odpowiedzialny m.in. za kompleksową obsługę prawną projektu „West Station – Warszawa Zachodnia”, jednego z najbardziej skomplikowanych formalnie projektów deweloperskich w Polsce, wspólnego przedsięwzięcia (joint-venture) z PKP S.A. obejmującego halę dworcową oraz kompleks budynków biurowych o GLA ok. 68.000. Ponadto obsługiwał kompleksowo zespół odpowiedzialny za budowę kompleksu biurowego Forest przy ul. Burakowskiej w Warszawie (GLA ok. 78.000).
Wspierał także firmę w trakcie nabywania gruntów pod nowe inwestycje, w procesie komercjalizacji budynków, jak i przy sprzedaży skomercjalizowanych budynków.
Od początku swojej pracy imponował ponadprzeciętnym poziomem merytorycznym, skutecznym sposobem prowadzenia negocjacji i dobrą intuicją celów biznesowych. Jest responsywny, pracowity, w trakcie spotkań konkretny i zorientowany na realizację postawionych przed nim celów. Współpracownicy chwalili go za poczucie bezpieczeństwa, które towarzyszyło im, gdy Dawid był obecny na sali negocjacyjnej.
Cechuje go bardzo dobra organizacja pracy, skrupulatność, proaktywność. Z łatwością nawiązuje relacje zarówno z partnerami zewnętrznymi, instytucjami publicznymi, finansowymi, czy w ramach wewnętrznego zespołu najwyższej klasy doświadczonych menedżerów i specjalistów z zakresu akwizycji gruntów, inżynierów budowy, architektów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów.
Osobiście wspierałem jego kandydaturę w najbardziej prestiżowym konkursie dla młodych prawników w Polsce „Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra”.
Ściśle współpracowaliśmy zwłaszcza w trakcie wyjątkowo trudnego procesu wspólnej z PKP S.A. sprzedaży kompleksu West Station na rzecz singapurskiego koncernu Mapletree. W trakcie całego procesu sprzedaży Dawid potrafił zaproponować rozwiązania, które łączyły pozornie sprzeczne interesy bardzo różnorodnych interesariuszy i w dużym stopniu pomógł pomyślnie sfinalizować tę niezwykle wymagającą transakcję.
Osobiście bardzo ceniłem poświęcenie, gotowość do pomocy przez 24 godziny na dobę, o każdej porze dnia i nocy, cierpliwość, profesjonalizm Dawida i jego koncentrację na pomyślnej finalizacji transakcji w trakcie długotrwałych negocjacji nie tylko z nabywcą, ale także ze wspólnikiem JV i szerokim gronem jego doradców.
Osobom i firmom szukającym wysokiego poziom profesjonalizmu, proaktywnego nastawienia do obsługi prawnej, znakomitego przygotowania merytorycznego połączonego z probiznesowym podejściem mogę z czystym sumieniem polecić jego usługi.